Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Domuz Gribi Aşısı Yüzünden Fenalaştı

:: HABERLER :: Sağlık

Domuz Gribi Aşısı Yüzünden Fenalaştı Empty Domuz Gribi Aşısı Yüzünden Fenalaştı

Mesaj  GençKurt C.tesi Kas. 07, 2009 5:43 pm

Hakkari'de Domuz Gribi aşısı olduktan sonra yüksek ateş, baş ve karın ağrısı şikayetiyle devlet hastanesine kaldırılan Sağlık Müdürlüğü personeli, yapılan tetkiklerin ardından evine gönderildi.

Evinde dinlenen sağlık memuru A.K., aşı olduktan sonra rahatsızlandığını belirtirken, Sağlık Müdür Vekili Dr. İbrahim Ömür Güpçüoğlu rahatsızlanan memurun Domuz Gribi aşısı ile bir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Edinilen bilgiye göre; Sağlık Müdürlüğü'nün yeşil kart servisinde çalışan evli ve 4 çocuk babası A.K., kampanya kapsamında Domuz Gribi aşısı oldu. Aşıdan sora baş ağrısı ve yüksek ateş şikayeti olan A.K., yakınları tarafından Hakkari Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Gerekli tetkikleri yapılan A.K. önemli bir rahatsızlığı bulunmadığı gerekçesiyle evine gönderildi.

A.K., kendisiyle ilgilenmediklerinden dolayı hastane yönetiminden şikayetçi olacağını ifade ederek, "Domuz gribi aşısı olduktan sonra fenalaştım. Aşı ile ilgili bana herhangi bir bilgi de verilmedi. Vücudumun her tarafı ağrıyor. Sanki ciğerim parçalanıyor. Benim rahtsızlığım böyle devam ederse hastane yönetiminden şikâyetçi olacağım. Rahatsızlığımla ilgili bir teşhis bile konulmadı. Bana en azından hastalığımın ne olduğunu söylesinler. Ben de rahat edeyim." diye konuştu.
GençKurt
GençKurt
KIDEMLİ ÜYE
KIDEMLİ ÜYE

Teşekkür Sayısı : 2

- Similar topics

:: HABERLER :: Sağlık