Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferrari'den İlginç Süper Lig Yorumu

:: HABERLER :: Spor :: Futbol

Ferrari'den İlginç Süper Lig Yorumu Empty Ferrari'den İlginç Süper Lig Yorumu

Mesaj  GençKurt Cuma Kas. 13, 2009 5:23 pm

Beşiktaş'ın başarılı defans oyuncusu Ferrari neden Türkiye'yi seçtiğini açıkladı. Süper Lig için ilginç bir yorumda bulundu...
Beşiktaşlı futbolcu, İtalya Ligi'nin sıkıcı olduğunu belirtti, Türk Ligi gerçekten çok eğlenceli. Bunun sebebi ise burada çok yanlış yapıyorlar. Hata çoğaldıkça, oyun da güzelleşiyor dedi

Siyah-beyazlı takıma geldiği ilk günler neden eleştirildiğini bir türlü anlamadığını söyleyen Ferrari Ben Türkiye'ye gelmeden İtalyan basını da 'Nereye gittiğini ve ne yaptığını biliyor musun?' diye tenkit etmişti. İlk zamanlar uyum sağlamaya çalışıyordum ama şimdi arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum dedi.

Bir zamanlar İtalya Milli Takımı formasını da giyen başarılı oyuncu takımın başındaki Lippi'ye sitem ederek, Onunla Inter'de çalıştım. Oradayken de anlaşamıyorduk. Geçen sene İtalya'nın en iyi beş defans oyuncusundan biri seçildim. Buna rağmen beni almıyorsa bir daha almaz. Tribünde oturup maç seyredeceksem milli takıma çağırmasınlar. Oynatacakları zaman çağırsınlar diyerek isyan etti.

'Gökhan gitmese iyi olurdu'
Gökhan Zan'ın çok iyi bir futbolcu olduğunu söyleyen Matteo Ferrari, sözlerini şöyle sürdürdü:

Belki de Beşiktaş'tan gitmese daha iyi olurdu. Galatasaray için iyi bir transfer. Ama kadere bakın ki, Gökhan oraya gitmeseydi, şu an bu röportajı gerçekleştiremezdiniz!

Sorularımıza içtenlikle yanıt veren Ferrari son olarak İtalya ve Türkiye liglerini değerlendirdi. Her iki ligi de TV'den takip ettiğini söyleyen siyah-beyazlı futbolcu İtalya ligi ekranlardan çok sıkıcı geliyor. Türkiye ligi ise gerçekten çok eğlenceli. Bunun sebebi ise burada çok hata yapıyorlar. Futbolda hata çok olunca oyun daha da güzelleşiyor. Kıyaslama yaptığımızda tabii ki kalite olarak İtalya Ligi daha üst seviyede. Teknik ve taktik ağırlıklı bir lig. Türkiye ise tamamen fizik üzerine kurulu bir lig yorumunu yaptı.

'Dikkat etmeliyiz'
Fenerbahçe derbisi hakkında da konuşan İtalyan futbolcu, İnönü'de zor bir maç olacağını belirterek, Fenerbahçe'ye saygı duyuyorum. Lig lideri oldukları için bunu hak ediyorlar. Böyle bir takıma karşı oynayıp kazanmak kolay değil. Dikkatli olmak zorundayız. Tüm gücümüzü derbide sahaya yansıtmalıyız ifadelerini kullandı.

Hakan Arıkan'ın Trabzonspor maçındaki başarısını uzun süre unutamayacağını söyleyen Ferrari, Böyle bir deplasman alınan üç puan çok değerli. Gerçekten unutamayacağım zor bir deplasmandı açıklamasını yaptı.

Bari doğru yazsınlar
Özel hayatımı yazıyorlar ama bari doğrusunu yazsınlar. En son Bar Refaeli, İstanbul'a geldi. Yan yana resimlerimizi çekip altına 'sevgililer' diye yazdılar. Bar benim çok samimi bir dostum. O benim arkadaşım.

Kimseyle ilişkim yok
Türkiye'de mankenlik yapan bayan arkadaşlarım var. Ama dediğim gibi onlar sadece arkadaşlarım. İsimlerini söylemek istemiyorum. Ama hem İtalyan, hem de Türk basını şunu bilsin şu an kimseyle ilişkim yok.

Oğlumla mutluyum
Aaron isminde bir oğlum var. Henüz bir yaşında bile değil. Onu ayda sadece 10 kez görebiliyorum. Şu an İstanbul'da. İnanın onunla birlikteyken çok mutlu oluyorum. Oğlum da benimle çok mutlu. Onu çok seviyorum.

Ferrari'mi getireceğim
İsmim Ferrari. Ferrari marka arabam da var. Ama şu an İtalya'da. Çok yakında Türkiye'ye getirteceğim. Bazı pürüzler çıktı, onların hallolmasını bekliyorum. Şu an İstanbul'da Maserati marka arabamı kullanıyorum.

Juve ve Inter çok farklı
İtalya'da benim için iki tane kulüp vardır. Biri küçüklüğümün takımı Juventus. Diğeri ise top koşturduğum Inter. Beşiktaş yıllar önce Inter ile oynamış ama ben o zamanlar çok ufaktım. O nedenle hatırlamıyorum.
GençKurt
GençKurt
KIDEMLİ ÜYE
KIDEMLİ ÜYE

Teşekkür Sayısı : 2

:: HABERLER :: Spor :: Futbol