Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MHP'li Vural'dan Arınç'a Yanıt: Allah Seni ve Senin Gibileri Islah Etsin

:: HABERLER :: Haberler

MHP'li Vural'dan Arınç'a Yanıt: Allah Seni ve Senin Gibileri Islah Etsin Empty MHP'li Vural'dan Arınç'a Yanıt: Allah Seni ve Senin Gibileri Islah Etsin

Mesaj  gizligörev39 Çarş. Eyl. 02, 2009 5:05 pm

31.08.2009 23:10:00
IZMIR

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Gazetelerin Ankara Temsilcilerine Verdiği İftar Yemeğinde Kendisini Eleştiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a "Allah Seni ve Senin Gibileri Islah Etsin" Diye Yanıt Verdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Gazetelerin Ankara Temsilcilerine Verdiği İftar Yemeğinde Kendisini Eleştiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a "Allah Seni ve Senin Gibileri Islah Etsin" Diye Yanıt Verdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, gazetelerin Ankara Temsilcilerine verdiği iftar yemeğinde kendisini eleştiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a "Allah seni ve senin gibileri ıslah etsin" diye yanıt verdi. Vural, Arınç'a "Bana ve partililerimize yaptığınız itham ve suçlamaların artması, hesaplaşma vaktinin yaklaştığını, ödeyeceğiniz faturaların önünüze konulacağı anın yakınlaştığını göstermektedir. Panik ve öfke bundandır"diye seslendi.Vural, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın Kürt açılımına yönelik açıklamalarını "Süreçle ilgili yaklaşık 1 aydır nerelere yelken açtıkları ortaya çıkmıştır. AKP'nin iflas ettiğini ortaya koymuştur" sözleriyle değerlendirdi. Aracınıza özel aksesuarlar için tıklayın!

Vural Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, gazetelerin Ankara temsilcilerine verdiği iftar yemeğinde kendisine ve partisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Arınç'ın eleştirilerini "Bir iftar sofrasının anlamını dahi bilmeyecek kadar gözü dönmüş bir siyaset üslubu" olarak değerlendiren Vural, "Bu siyaset üslubunun kimlere yakıştığı da böylece ortaya çıkmıştır. İftar sofrasındaki sohbetini kin ve nefretini ortaya koymak için kullanan birinin hangi muhafazakar değeri temsil ettiği de şüphe uyandırmıştır. Siyasetin kirli ve çirkin yüzünü bir iftar sofrasında paylaşabilecek kadar düşenlere elbette verilecek cevap vardır: Allah seni ve senin gibileri ıslah etsin" diye konuştu. Arınç'ın "izlediği teslimiyetçi siyasal çizgide' milleti, devleti, Cumhuriyeti, Türk milletinin tarihi ve manevi değerleriyle kavgalı olduğunu öne süren Vural şöyle konuştu:

"Zihni seviyesi ve zemini belli olan bu zatın beni ve dava arkadaşlarımı sevmemesi ve hatta nefret etmesi doğal, sevmesi ve yakınlaşması garabet ve tabiata aykırı bir durum olacaktır. Ben hiçbir zaman takıyyeye sığınmadım, hiçbir zaman makyaj ve maske kullanmadım. Ne düşündümse onu söyledim, ne söyledimse arkasında durdum ve gereğini yaptım. Milli kimlikte büyüyebileceğimize inanan bir fikrin savunucusuyum. Onun beni sevmesi, benim nerelerde yanlış yaptığımın muhasebesini yapmamı gerektirecek kadar dikkat edilmem gereken bir konu olacaktır. Zira kendisi ve temsil ettiği fikir hareketi, elindeki pusulayla gerçek dostunu ve yol arkadaşını bölünmeye giden yol haritasında bulmuştur."

-"KANLI KATİLLER İÇİN GÖZYAŞI DÖKENLER Oktay Vural'I SEVMEZLER"-

Türk milletinin birliği ve bütünlüğüne karşı çıkanlar, Kurtuluş mücadelesi ve kuruluş felsefesine karşı çıkanlar, Türkiye'yi etnik kimliklere göre bölmek isteyenler, inanç hortumculuğu yapanlar, "İmralı canisi ile elele verip ihaneti seçenler', derdini anlatan çiftçiye yalancı diyenler, şehide "kelle', katile "sayın' diyenlerin,Yunanlıya Ege denizini vermek isteyenler ve "kanlı katiller için gözyaşı dökenler'in Oktay Vural'ı sevmesinin mümkün olmadığını kaydeden Vural, "Arınç ve benzerlerine Oktay Vural'ın düşünceleri elbette çirkin gelecektir. Ben Oktay Vural, milletin bir ferdi, MHP'nin bir mensubu olarak yaradılanı yaradandan ötürü elbette seviyorum ama terörle müzakere yapanları, inanç hortumcularını, cumhuriyeti kara rejim olarak görenleri, kendi milletinin kimliğini, tarihini, dilini, devletinin kuruluş felsefesini bozmak isteyenleri sevmiyorum, sevmedim, sevmeyeceğim. Bunları savunanların da beni sevmesini istemiyor ve beklemiyorum" diye konuştu.

-"MASKELERİN BOYALARI AKMAYA BAŞLADI"-

Vural, "bölünme projelerinin dile getirildiği salonlarda dökülen gözyaşlarının, maskelerin boyalarını akıtmaya' başladığını da söyledi. Vural şöyle konuştu:

"Yabancı ülkelerdeki senaryolar, mukaddes inancımızı istismarla ırkçılığa kadar yönelmiştir. Anlaşılan odur ki; Bülent Arınç da belki de henüz bulamadığı kimliğini Başbakanın Türk milletini 36'ya böleceği paftalarda aramaya başlamıştır. Yeni siyasetinin malzemeleri de cahiliye döneminin ilkel kabile anlayışının kafatası ölçme araçları ve yüce dinimizin reddettiği iptidai asabiyet fitnesi olmuştur. Beni sevmediğini söyleyerek, şahsım hakkında oluşacak yanlış kanaatlerden ve ithamlardan kurtaran bu zatın; benim de doğum yerim olan ve Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri, Fakirullah Hazretleri gibi alim ve evliyaların medfun bulunduğu toprakları, bölücü ve yıkıcı fikirlerine, sözde Kürdistan'ın adını koyduk diyenlere ucuz malzeme yapmaya çalışması tam bir kokuşma haline işaret etmektedir."

Arınç'a "Sen ne mutlu Türküm diyene diyemiyorsan ne diyelim" diye seslenen Oktay Vural, Arınç'ın Cumhuriyeti kuran felsefeyle sorunu olduğunu savundu. Vural "Milliyetçiliği "milletin mazisinden gelip onu istikbaline doğru iten fikri hamlesidir' diye tarif eden Ziya GökalP'ı mazisini unutup yabancıların ihtiyaçları ve isteklerine yelken açan Arınç gibiler anlayamaz. İzmir işgal edilirken Manisa eski Mutasarrıfı Hüsnüyadis, Erzurum Kongresi yapılırken, İstanbul'da sadrazam olan Damat Ferit, onun İçişleri Bakanı Adil Bey gibi işbirlikçilerin günümüzde kullandıkları maskeler sökülmektedir. Bana ve partililerimize yaptığınız itham eleştiri ve suçlamaların artması, hesaplaşma vaktinin yaklaştığını, ödeyeceğiniz faturaların önünüze konulacağı anın yakınlaştığını göstermektedir. Panik, telaş ve öfke bundandır" diye konuştu.

-"AKP İFLAS ETMİŞTİR"-

Vural basın toplantısında İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın açıklamalarını da değerlendirdi. Vural, "Süreçle ilgili yaklaşık 1 aydır nerelere yelken açtıkları ortaya çıkmıştır. MHP olarak kapalı kapılar ardında değil, sayın genel başkanımız şeffaf bir şekilde, açıklamalarıyla süreç hakkındaki görüş ve düşüncelerini milletiyle paylaşmıştır. Bugün AKP bir psikolojik savaşla Türk milletini, kafalarındaki çözüme ikna etmeye çalışmaktadır. Türk milletinin bin yıllık kardeşliğini çözecek, bu sözde çözümlere milletimizi alıştırmak istemektedir. Bu tablo bir mutabakat olmadığını ortaya çıkarmıştır. Dolayısıyla sayın Beşir Atalay'a ve Başbakan a sesleniyorum; elinizi tutan mı vardı 7 yıldır? Anayasayı değiştirmeye, kanunları değiştirmeye gerek yoksa, affı değiştirmeye, dilimizin Türkçe olduğuna ilişkin bir değişikliğe gerek yoksa niye bu konuda çözüm üretmediniz? Bu tablo aslında AKP'nin iflas ettiğini ortaya koymuştur. Bundan sonraki süreç MHP'yi ve genel başkanın haklılığını tescil ettireceği bir süreç olacaktır" diye konuştu.

MHP'li Vural'dan Arınç'a Yanıt: Allah Seni ve Senin Gibileri Islah Etsin Basin_toplantisi1_31_08_2009
gizligörev39
gizligörev39
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 2

https://milgenc.forum.st/

- Similar topics

:: HABERLER :: Haberler