Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abdurrahman Küçük

Abdurrahman Küçük Empty Abdurrahman Küçük

Mesaj  gizligörev39 Cuma Eyl. 04, 2009 6:13 pm

Abdurrahman Küçük, 1945 yılında Tercan'da (Erzincan) doğdu. 1964 yılında Erzincan Lisesi'ni , 1965 yılında Erzurum Öğretmen Okulunu bitirdi ve İlkokul Öğretmeni olarak çalışma hayatına başladı. Üç yıl Erzincan'da görev yaptıktan sonra 1968'de Ankara'ya geldi. Ankara'nın Şereflikoçhisar, Mamak ve Çankaya ilçelerinde öğretmenlik ve idarecilik yaparken bir yandan da Üniversite öğrenimini sürdürdü. 1974'de Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Orta öğretimde öğretmenlik ve yöneticilik yaparken Doktoraya devam etti.

1976-1978 yıllarında Millî Eğitim Bakanlığı Yaykur Planlama-Programlama ve Değerlendirme Dairesi'nde Uzman, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda Kredi Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

1978'de "Sabatay Sevi ve Cemaati Üzerine Bir Araştırma" başlıklı tezi ile Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Kürsüsünden "Doktor" unvanını aldı.l Ocak 1980 ytarihinde aynı Fakültede Doktor Asistan, 1983 yılında Yardımcı Doçent, 1986 yılında Doçent ve 1992 yılında da Profesör oldu.

1985-1999 yılları arasında A.Ü. İlahiyat Fakültesi'nde Dinler Tarihi Anabilim Dalı Başkanlığı ve DinlerTarihi Öğretim Üyeliği ile Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

1987-1994'de Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

1991-1994'de A.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü.

1993-1996 yıllarında da MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nda program geliştirme konularında çalıştı.

1997 yılında MHP MYK üyeliğine seçildi. 1998-1999 yıllarında MHP AR-GE Sosyal Araştırmalar/Eğitim Grubu Başkanlığı görevini yürüttü. Hizmetiçi Eğitim Merkezi'nde (Parti Okulu) "İslâm ve Türk Milliyetçiliği" dersleri; Yurt içi ve dışında Milliyetçi-Ülkücü kuruluşlarda konferanslar verdi. Yurtiçi ve Yurtdışı Bilimsel Toplantılara katılıp tebliğler sundu, birçok Radyo ve Televizyon kanalında programlara katıldı/ konuşmalar yaptı.

18 Nisan 1999 Seçimlerinde MHP Ankara 1. Bölge Milletvekili seçildi.

Haziran 1999- Kasım 2000 tarihleri arasında MHP Genel Sekreterliği yaptı. 16 Haziran 1999 tarihinde seçildiği TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevini 3 Kasım 2002 seçimlerine kadar sürdürdü.

1997 yılından itibaren MHP Kongrelerinde Merkez Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. Halen MHP MYK üyesidir.2003 den itibaren MHP AR-GE Millî Eğitim, Kültür ve Sanat Grubu Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Türkiye Dinler Tarihi Derneği Genel Başkanı'dır.

Evli ve dört çocuk babasıdır. Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Abdurrahman Küçük Abdurrahman-kucuk
gizligörev39
gizligörev39
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 2

https://milgenc.forum.st/

- Similar topics