Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kimse Yok Mu'nun Kardeşlik Köprüsü Güneydoğu'yu Yalnızlıktan Kurtarıyor

Kimse Yok Mu'nun Kardeşlik Köprüsü Güneydoğu'yu Yalnızlıktan Kurtarıyor Empty Kimse Yok Mu'nun Kardeşlik Köprüsü Güneydoğu'yu Yalnızlıktan Kurtarıyor

Mesaj  GençKurt Ptsi Kas. 30, 2009 9:45 pm

Türkiye'nin farklı illerinden yaklaşık bin 50 işadamı ve gönüllü, kurban bayramını Diyarbakır'da geçirdi. Kapı kapı dolaşarak, ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşan gönüllüler beraberlerinde getirdiği hediyeleri takdim etti. İstanbul, Kayseri, Ankara, Nevşehir ve Sakarya'dan gelen gönüllüler, dün gece Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile bir araya geldi. Nil Koleji'nin konferans salonunda misafirlerine seslenen Eker, Kimse Yok Mu'nun öncülüğünde gerçekleşen kardeşlik köprüsünün Güneydoğu'da yaşayan insanları yalnızlıktan kurtardığını söyledi.

İsim vermeden 'kafes' eylem planına atıf yapan Eker, bazı 'fitne fesat' odaklarının asırlardır bir arada kardeşçe yaşayan insanların arasını açmaya çalıştığını belirtti. Eker sözlerini şöyle sürdürdü: "Binlerce insan Türkiye'nin batısından doğusuna, doğusundan güneyin, güneyinden kuzeyine aslında bir kardeşlik köprüsü tesis ediyor. Gerçekten fakirlik yoksulluk ihtiyaç insanların hayatında sıkıntı meydana getiriyor. Ama bundan daha önemlisi insanın kendini yalnız hissetmesidir. Çünkü yalnızlık duygusu çok daha tahripkardır, fiziki yoksullukların çok ötesindedir. Eğer insan kendini yalnız hissediyorsa o yalnızlıkla beraber umutsuzluk ortaya çıkar ve bir takım problemler ortaya çıkar. Onun için Kimse Yok Mu Derneği'nin bu kutlu çabasını çok büyük bir sevgiyle minnetle karşılıyorum. Bu çabanın budan sonra da sürmesini diliyorum."

'DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİNE KATKI SAĞLAR'

Kimse Yok Mu'nun çabasının hükümetin uygulamaya koyduğu Türkiye'nin birlik ve beraberliğini geliştirme ve inşa etme sürecine demokratikleşmenin başarıya ulaşmasına katkısı sağlayacağını ifade eden Bakan Eker, "Bu çaba Türkiye'nin demokratikleşme sürecinde bütün tezgahların, hilelerin, desiselerin boşa çıkacağı, kardeşlik duygularının hepsini sarıp sarılacağı günlere götürmesini diliyorum." sözlerini kaydetti.

AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu'nun da katıldığı şehir dışından gelen işadamları, gün boyunca yaşadıkları duygularını dile getirdi. Anlatılan kardeşlik hikayeleri salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
GençKurt
GençKurt
KIDEMLİ ÜYE
KIDEMLİ ÜYE

Teşekkür Sayısı : 2

- Similar topics