Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Halkbank'tan eğitim sigortası

:: HABERLER :: Ekonomi

Halkbank'tan eğitim sigortası Empty Halkbank'tan eğitim sigortası

Mesaj  GençKurt Salı Ara. 08, 2009 4:41 pm

Konuya ilişkin yazılı açıklamada, Halkbank'ın yeni ürünü Eğitimin Sigortası'nın eğitim çağındaki çocukların ebeveynlerini kaybetmeleri durumunda öğrenimlerine devam etmelerini sağladığı belirtildi.

Eğitim Sigortası'nın süresinin, sigorta başlangıcından itibaren çocuğun kalan eğitim yılına göre belirlendiği dile getirilen açıklamada, sigorta priminin kredi kartından veya müşteri hesabından peşin veya en çok 12 taksitle tahsil edildiği ifade edildi.

Açıklamada, Eğitim Sigortası'nın teminat tutarının, TL veya döviz üzerinden, sigorta ettiren tarafından yıllık eğitim masrafına veya sigortalı talebine göre belirlendiği, ödenecek prim tutarının, teminata, sigorta ettirenin yaşına ve sigorta süresine göre tespit edildiği kaydedildi.

Sigorta süresinin en az 2 yıl, en fazla 15 yıl olduğuna işaret edilen açıklamada, Halkbank'ın Eğitim Sigortası hizmetini Birlik Hayat Sigorta A.Ş. aracılığıyla verdiği bildirildi.

Açıklamada, 18–65 yaş arasındaki tüm anne ve babaların, çocukların eğitim masrafını üstlenen herhangi bir yakın veya diğer şahısların Eğitim Sigortası yaptırabilecekleri belirtildi.

Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasında önemli bir finansal aktör olan Halkbank'ın eğitimli nüfusun artırılmasına yönelik her türlü desteği de misyonunun bir parçası kabul ettiğini dile getirdi.

Bilgehan Kuru, şunları ifade etti:

''Ana-Kız Okuldayız kampanyasının ana sponsorluğu, ilköğretim okullarına armağan ettiğimiz 100 Temel Eser serisiyle eğitime sunduğumuz katkıyı şimdi de Eğitim Sigortası ürünüyle sürdürüyoruz. Eğitime devamın önünde en büyük engellerden biri olan vefat riskine karşı, anne veya babasını kaybeden öğrencilerin eğitim hayatlarının sürekliliğini Halkbank Eğitim Sigortası'nın şemsiyesi altında sağlayacağız. Çocuklarının geleceğini güvence altına almak isteyen ebeveynleri, Eğitim Sigortası yaptırmaya davet ediyoruz.''
GençKurt
GençKurt
KIDEMLİ ÜYE
KIDEMLİ ÜYE

Teşekkür Sayısı : 2

:: HABERLER :: Ekonomi