Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Atila Kaya Dönemi (2003-2005)

Atila Kaya Dönemi (2003-2005) Empty Atila Kaya Dönemi (2003-2005)

Mesaj  yolların sonu Perş. Eyl. 03, 2009 3:19 am

Atila Kaya Dönemi (2003-2005)

Devlet Bahçeli'nin MHP Genel Başkanlığı'na seçilmesiyle birlikte Ülkü Ocakları'nın yapısında da önemli değişimler başlamıştır. Ülkü Ocakları'nın kapatılarak yerini Gençlik kollarına bırakacağı iddiaları tüm teşkilatlar büyük yankı bulmuştur. Böyle bir tepkiden çekinen Devlet Bahçeli de geri adım atarak Ülkü Ocakları'nın MHP'den bağımsız bir şekilde sürdürülmesi kararını almıştır. Bu karar çervesinde Atila Kaya Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'na getirilmiştir.

Atila kaya Dönemi birçok açıdan farklılıkların ve yeniliklerin dönemi de olmuştur. Çünkü bu dönem, aynı zamanda Devlet Bahçeli'nin Ülkü Ocakları hakkındaki düşünceleri de somuta indirgendiği bir dönemdir

Bu dönemde Ülkü Ocakları bünyesinde birçok değişim de yaşanmaya başlanmıştır. Bilhassa üretilen kitap çalışmaları, eğitim faaliyetleri ve teşkilatlanma faaliyetleri oldukça başarılı olmuştur. Bunların sonucunda bugünkü üniversiteli ocak başkanı modelinin altyapısı sağlanmıştır.

Atila Kaya ve Devlet Bahçeli'nin uyum içerisinde çalışmaları Ülkücü Gençlik için de çok değerli bir teşkilatlanma sürecinin yaşanmasına olanak sağlamış ve başta eğitim faaliyetleri olmak üzere birçok alanda Ülkü Ocakları'nın etkinliği arttırılmıştır.

Atila Kaya yaklaşık 6 yıllık Genel Başkanlığı'ndan sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından parti divanına Yan kuruluşlardan sorumlu genel başkan yardımcısı olarak alınmıştır. Yapılan son Genel Seçimlerde İstanbul Milletvekili seçilen Atila Kaya, milletvekilliği dönemini sürdürmektedir.
yolların sonu
yolların sonu
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 3

https://milgenc.forum.st

- Similar topics