Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNDORUK DANIŞTAY'IN KARARINI DESTEKLEDİ

:: HABERLER :: Haberler

CİNDORUK DANIŞTAY'IN KARARINI DESTEKLEDİ Empty CİNDORUK DANIŞTAY'IN KARARINI DESTEKLEDİ

Mesaj  gizligörev39 Çarş. Ara. 02, 2009 8:51 pm

Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Danıştay'ın katsayı farkı ile ilgili vermiş olduğu kararın hukuksal bir karar olduğunu savundu. Elazığlı partililerle bir araya gelmek ve özel bir televizyon kanalında yayınlanacak programa katılmak üzere havayoluyla geldiği Elazığ'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Danıştay'ın verdiği kararın hukuksal bir karar olduğunu ileri sürdü. Konunun ideolojik olarak tarif edildiğini söyleyen Cindoruk, konu hakkında Başbakan'a katılmadığını belirtti. Ortada bir ideolojinin olmadığını savunan Cindoruk, şunları söyledi:

''Ortada bir eğitim problemi var ve o problemi Danıştay kendine göre çözmüştür. Dava Daireleri Genel Kurulu bu konuyu çözecektir ve tekrar karar verecektir, her şey hukuka uygun cereyan ediyor. Ben burada bir ideoloji görmüyorum."

Mersin'deki karakol baskını ve İzmir'de yaşanan gerginliklerle alakalı görüşlerini de dile getiren Hüsamettin Cindoruk, ''Mersin'de ve İzmir'de karşılıklı birtakım sokak hareketleri var. Devletin sokaktan kurtarılmasını istiyoruz. Baştan beri bunu söylüyoruz. Bizim temel hedefimiz her zaman olduğu gibi itidaldir, istikrardır. Bir ülkede istikrar ve itidal olursa o ülke ekonomik olarak kalkınır ve sorunlarını konuşarak çözer. Bağırarak hiçbir siyasi mesele çözülmez. Liderlerimize de sakinlik tavsiye ediyorum. Bağırmaya gerek yok. Hepimizin kulağı işitiyor'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, İsviçre'de minarelere getirilen yasakla ilgili sorusuna ise Cindoruk, böyle bir yasanın İsviçre gibi uygar bir ülkeye yakışmayacağını ve Avrupa hukukunun bu kararı bozacağını söyledi. Cindoruk, konuşmasına şöyle devam etti: ''Yetkililer, başvuruları yapacaktır ve bu saçma yasak kalkacaktır. Biz kiliselerin kulelerine çanlarına bir şey diyor muyuz? Minare müezzinlerin bizi duaya, ibadete çağırdıkları kutsal mekânlardır. İsviçre'de böyle gayri medeni tutum olmasını ben ayıplıyorum."
CİNDORUK DANIŞTAY'IN KARARINI DESTEKLEDİ 235477390
gizligörev39
gizligörev39
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 2

https://milgenc.forum.st/

:: HABERLER :: Haberler