Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesut Yılmaz, hangi valiyi dinlettirdi ?

:: HABERLER :: Haberler

Mesut Yılmaz, hangi valiyi dinlettirdi ? Empty Mesut Yılmaz, hangi valiyi dinlettirdi ?

Mesaj  gizligörev39 Cuma Ara. 04, 2009 11:43 pm

Ergenekon sanığı Adil Serdar Saçan'ın, dönemin İstanbul Valisi Erol Çakır'ı dinlediği MHP'li Özdemir'in açıklamasıyla ortaya çıktı.

MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir, Adil Serdar Saçan'ın dönemin İstanbul Valisi Erol Çakır'ı dinlediğini itiraf etti.

TBMM'de kurulan Muhsin Yazıcıoğlu kazasını araştırma komisyonu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı dinledi. Yazıcıoğlu Komisyonu’nda helikopter kazasından daha çok dinleme tartışmaları konuşuldu.

MESUT YILMAZ TALİMAT VERMİŞ

İstanbul eski Emniyet Müdürü ve MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir, Adil Serdar Saçan'ın dönemin İstanbul Valisi Erol Çakır'ı dinlediğini itiraf etti. Özdemir, "Ben ilk geldiğim de İstanbul kaynıyordu. İstanbul Valisi Erol Çakır 'Adil Serdar Saçan beni dinliyormuş. Bunu görevden alalım' talimatı verdi. Mesut Yılmaz'ın talimatıyla Saçan Vali Çakır'ı dinliyormuş. Ben de bunun üzerine 'Mesut Yılmaz'ın emriyle yapılıyorsa yapacak bir şeyimiz yok' diyerek bu talebi geri çevirdim" dedi.

BİZ DE ÇOK RAHATSIZIZ

Yıldırım ise "Dinlemeler mahkeme kararı ile yapılıyor. Yasa dışı dinlemeden biz de rahatsızız. Bunun insan hakkı ihlali olduğunu biliyoruz. Bunu önlemek için elimizden geleni yapıyoruz. Ama TİB dinleme kararlarını mahkemelerden gelen kararlara göre alıyor" diye konuştu. CHP’liler de Başbakan'ın bile dinlendiğini gündeme getirdi.
Mesut Yılmaz, hangi valiyi dinlettirdi ? 17210
gizligörev39
gizligörev39
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 2

https://milgenc.forum.st/

:: HABERLER :: Haberler