Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CHP'DE GURSEL TEKİN ÇATIŞMASI BÜYÜYOR

:: HABERLER :: Haberler

CHP'DE GURSEL TEKİN ÇATIŞMASI BÜYÜYOR Empty CHP'DE GURSEL TEKİN ÇATIŞMASI BÜYÜYOR

Mesaj  gizligörev39 C.tesi Mayıs 29, 2010 4:52 pm

CHP'de yine kazan kaynamaya başladı. Gürsel Tekin'in MYK'ya alınmaması gözleri Kılıçdaroğlu'na çevirdi. Gürsel Tekin sadece "Başkana sorun" demekle yetindi. Ayrıntılar... İlgili Haberler
» CHP'de Gursel Tekin çatışması büyüyor
CHP'de yine kazan kaynamaya başlayacak. Anlaşılan bir iki günlük sessizliğin sebebi buymuş. Ankara'da bir şeylerin döndüğü, yeni gelişmelerin yaşandığı belliydi. Daha yolun başında kader arkadaşlarından birinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK)'nun belirlendiği toplantıda liste dışı kalması, partiyi bir kez daha tartışmalı hale sokacak. Cepheleşmeler, adam kayırma iddiaları ve ikilikler tavan yapacak.
KURT POLİTİKACI OYUNUNU SONA SAKLADI
Yaşanan gelişmeler, usta güreşçinin çırağına her oyunu öğretip bir tanesini kendisine saklamasına benziyor. İşte o hareket olası güreşte harekete geçerek çırağın tuş olmasına yetecekti. CHP'de yaşanan son gelişme de bu yönde. Usta ya da kurt politikacı, çömez politikacıyı öğretmediği bir oyunla yendi. Partinin en önemli organlarından biri olan Merkez Yönetim Kurulu listesine yazdırmadı. Tabii ki kimse o kurt politikacı için ''Tekin'i direk o yazdırmadı'' diyemez.

TEKİN DEPREMİ
Ama siyasetçiler gayet iyi bilirler ki bu işler zaten söylenerek yapılmaz, hissedilir, hissettirilir.
Bu gelişmede sorgulanması gereken bir başka önemli nokta Kılıçdaroğlu'nun dediklerini kabul ettirecek bir liderlik portresine sahip olup olmadığı. Gerek genel başkanlık süreci gerek sonraki olaylarda hep yanında sağında görülen isim Tekin şimdi MYK'da değil.

Yeni genel başkanda başlardaki rahatlık yok. Stresli, gergin... CHP'li arkadaşına verdiği cevap bunun bariz örneği. 3 parti üyesi için başvuruda bulunan CHP üyesi Özcan Er'in başvurusuna yönelik "Güzel bir kurultayımız oldu. Biliyorsunuz partilerin en üst organı kurultaydır. Kurultay karar verdi, seçimler oldu, mazbatalar alındı, herhangi bir sorun yok. Ama bazı küçük insanlar, küçük işlerle uğraşmayı kendileri için gerekli görürler. Sanıyorum bu da onlardan birisidir. Çok benim ilgimi çeken bir alan değil" yanıtını veriyor, müthiş demokratlığını sergiliyordu.

Ankara kulisleri Tekin'in Kılıçdaroğlu'ndan beklediği ilgi ve desteği göremediğini bu nedenle de büyük üzüntü duyduğunu belirtiyorlar.
CHP'DE GURSEL TEKİN ÇATIŞMASI BÜYÜYOR 551746656
gizligörev39
gizligörev39
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 2

https://milgenc.forum.st/

- Similar topics

:: HABERLER :: Haberler