Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ERBAKAN: İSRAİL VAHŞETİ BIRAKSIN!

:: HABERLER :: Haberler

ERBAKAN: İSRAİL VAHŞETİ BIRAKSIN! Empty ERBAKAN: İSRAİL VAHŞETİ BIRAKSIN!

Mesaj  gizligörev39 C.tesi Mayıs 29, 2010 4:59 pm

19. Uluslararası Müslüman Toplumlar Birliği Kongresi'nde Hamas Temsilcisi Muhammet Nezzal, Hamas Siyasi Lideri Halid Meşal'in Erbakan'a verilmek üzere gönderdiği mektubu arapça okudu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkındaki açıklamalarına ilişkin soruya yanıt vermeyen Erbakan, "Konumuzla alakalı değil." dedi

19. Uluslararsı Müslüman Toplumlar Birliği Kongresi'nde konuşan eski Başbakan Necmettin Erbakan, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere izin vermeyeceğini belirten İsrail'e mesaj gönderdi. Erbakan,"Temenni ediyoruz ki böyle bir akılsızlık yapmazlar. Tavsiyemiz de insanlığa hizmet etsinler. Vahşeti bıraksınlar" dedi.

MEŞAL'İN TEMSİLCİSİ NEZZAL : "YARDIMI ORGANİZE EDENLERE TEŞEKKüR EDİYORUM"

Ekonomik ve Sosyal Araştırma Merkezi (ESAM) tarafından Ramada Otel'de düzenlenen toplantıya birçok ülkeden temsilci katıldı. Hamas Siyasi Lideri Halid Meşal'in yardımcısı ve özel temsilcisi Muhammet Nezzal, Meşal'in mektubunu Necmettin Erbakan'a iletti.

Nezzal, Gazze'ye insani yardım götüren gemilerin durumu için ise, "Bu yardımı organize eden başta Türkiye olmak üzere diğer devletlere teşekkür ediyorum. Ancak bu durum ambargonun delinmesiyle alakalı bir şey. Filistin'in durumuna sadece insan hakları aktivistlerin değil, insan haklarını düşünen tüm ülkelerin el atması gerekiyor. Türkiye'nin de bu konuyla ilgili olarak resmi ve ciddi adımlar atması gerekiyor " diye konuştu.

MEŞAL'DEN ERBAKAN'A MEKTUP

Toplantı sonunda ESAM Başkanı Recai Kutan'ın kongrenin sonuç bildirgesini okumasının ardından eski Başbakan Necmettin Erbakansalona tekerlekli sandalyeyle getirildi. Erbakan'ın salondakileri selamlamasının ardından, Hamas Temsilcisi Muhammet Nezzal, Hamas Siyasi Lideri Halid Meşal'in Erbakan'a verilmek üzere gönderdiği mektubu arapça olarak okudu.

Daha sonra ise Türkçe olarak okunan mektupta,"İstanbul'un kurtuluşu etkinliklerine sizinle katılmak benim için bir şeref olacaktır. Müslümanların öncelikli meselerinden olan Filistin meselesine olan ilgi, gayret ve yardımlarınızdan ötürü en derim teşekkürlerimi sunuyorum" denildi. Nezzal, Erbakan ve Kutan'a Filistin'den getirdiği armağanları sundu ve Erbakan'ın boynuna meşhur Filistin atkısını astı. Erbakan'ın teşekkür konuşmasının ardından toplantı sona erdi.

ERBAKAN: "VAHŞETİ BIRAKSINLAR"

Öte yandan Necmettin Erbakan, Gazze'ye insani yardın götüren gemi konvoyuna ilişkin İsrail'in tehditlerine karşı şunları söyledi: "Temenni ediyoruz ki böyle bir akılsızlık yapmazlar. İnsanlığa aykırı harekette bulunmazlar ve bu insani yardımlar hedefine ulaşır. Bundan sonra da sürekli olarak devam eder. Temennmiz budur. Tavsiyemiz de insanlığa hizmet etsinler. Vahşeti bıraksınlar"

KILIçDAROĞLU SORUSUNU YANITSIZ BIRAKTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkındaki açıklamalarına ilişkin soruya yanıt vermeyen Erbakan, "Konumuzla alakalı değil." dedi.

Cem TURSUN / Yaşar KAçMAZ İSTANBUL/DHA (Doğan Haber Ajansı) 44 dakika önce.. [2077233]

▪️ Bu kalem aracınızdaki çizikleri tamamen yok ediyor!
▪️ Kadınları etkileyen erkek kokusu, feromonlardır.

Sp'li Erdoğan: CHP İktidarı Olsaydı Cami Önlerinde Protesto Yapılırdı
Sp İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, "Şu An Muhafazakar ve Sağcı Çoğunluk, Kendi Aralarından Statüsü Yükselen, Mali Durumu İyiye Giden Arkadaşları Yüzünden, Gittikçe Fakirleşen Çoğunluğun Sesini Duymazdan Geliyor.

Disk Başkanı Çelebi'den Başbakan Erdoğan'a 'Recep Bey' Hitabı
çelebi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerinin takipçisi olacaklarını söyledi DİSK Genel Başkanı Süleyman çelebi, bir saatlik iş bırakma eylemi çerçevesinde, DİSK'e bağlı Topkapı'daki Nakliyat İş Sendikası İstanbul Şubesi önünde açık...

Günsiad: Herkes Demokratikleşme İçin Referandumda 'Evet' Demeli
Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (Günsiad) Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, Herkesin Demokratik Hakkını Kullanarak Referandumda Oy Kullanması Gerektiğini Söyledi. Günsiad Başkanı Bedirhanoğlu, Derneğin 9. Genel Kurulunda, Oluşan Yeni Yöneti...
ERBAKAN: İSRAİL VAHŞETİ BIRAKSIN! 280755337
gizligörev39
gizligörev39
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 2

https://milgenc.forum.st/

- Similar topics

:: HABERLER :: Haberler