Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MHP'li Bölükbaşı'ndan Erdoğan'a eleştiri

:: HABERLER :: Haberler

MHP'li Bölükbaşı'ndan Erdoğan'a eleştiri Empty MHP'li Bölükbaşı'ndan Erdoğan'a eleştiri

Mesaj  gizligörev39 Paz Ekim 11, 2009 3:09 pm

MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bir ben varım, CHP ve MHP nerede" sözlerini ağır bir dille eleştirdi.

Bölükbaşı, MHP İl Başkanlığı'nca Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen "Çözülen Ülke Türkiye" konulu konferansta yaptığı konuşmada hükümete yüklendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt açılımını Doğu ve Güneydoğu'dan oy aldığı için yaptığını iddia eden MHP'li Bölükbaşı, "Sayın başbakan diyor ki ben Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden oy aldım, orda bir ben varım, bir DTP var, bir de güvenlik güçleri var. MHP nerede CHP nerede diyor? Ben oy aldım bu da bana sorunu çözmem için bir sorumluluk yüklüyor. Şimdi bir başbakanın çok özür dilerim bu kadar dangalakça bir sözü söyleyebilmesi görülmüş, duyulmuş değildir." diye konuştu.

Başbakan'ı Türk kelimesine alerjisi olmakla suçlayan Bölükbaşı, ancak sıkıştığı zaman tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak dediğini ve bir takım temel kavramların da içini boşaltıp sloganlaştırarak milliyetçilik yaptığını iddia etti. Bölükbaşı, "Sayın başbakan bu düşüncesinde biraz da haksız sayılmaz. Çünkü necip Türk milleti 2002 yılından beri yapılan seçimlerde bu aldatmacalara maalesef kurban olmuştur." iddiasında bulundu.

Demokratik açılıma da ağır eleştirilerde bulunan Bölükbaşı, Başbakan Erdoğan'ın 1991 yılında hazırladığı Kürt raporundaki söylemlerin bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın istekleriyle benzeştiğini savundu. Hükümetin hazırladığı anayasa değişikliğinde Kürt kimliğinin tanınması, yerinden yönetim, Kürtçenin ikinci dil olması gibi değişikliklerin söz konusu olduğuna dikkat çeken Bölükbaşı Erdoğan'ı Türkiye cumhuriyeti devletinin kurucu kimliği olan Türk kimliğinden alerji duymakla itham etti. Bölükbaşı, "Açılımın içeriğini görmeden niye beni ihanetle suçluyorsunuz" diyen Erdoğan'ın dün siyasi hayatına başlamış insan olmadığını, İstanbul il başkanı iken hazırladığı Kürt raporunda, "Devlet ile PKK çatışmasında devletçi safta değil eşit safta duralım, örgüt üyelerine bölücü demeyelim. PKK terörü kınayalım ancak devlet terörünü de kınayalım. Kürtçeyi eğitim dili yapalım" dediğini ileri sürdü.

MHP'li Bölükbaşı'ndan Erdoğan'a eleştiri 18539
gizligörev39
gizligörev39
Yönetici
Yönetici

Teşekkür Sayısı : 2

https://milgenc.forum.st/

:: HABERLER :: Haberler