Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İki Kadın Daha Virüse Yenildi

:: HABERLER :: Sağlık

İki Kadın Daha Virüse Yenildi Empty İki Kadın Daha Virüse Yenildi

Mesaj  GençKurt C.tesi Kas. 07, 2009 5:42 pm

Domuz gribinden ölenlerin sayısı 23'e yükseldi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, pandemik grip nedeniyle tedavileri süren 43 ve 53 yaşlarındaki iki kadının hayatını kaybettiği bildirildi.

Bu ölümlerle birlikte pandemik A (H1N1) virüsünden ölenlerin sayısı 23 oldu.

Çubukçu'dan öğrencilere: Öpüşmeyin

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Hayırsever İşadamı Hasan Ferdi Turgutlu Tarafından Yaptırılan İlköğretim Okulu ve Bir Lisenin Konferans Salonunu Açtı. Domuz Gribine Karşı Öğrencilere Öpüşmeme Tavsiyesinde de Bulunan Çubukçu, Uyarılara Rağmen Kendisini Karşılamaya Gelen Onlarca Kişiyle Tokalaştı.

Hasan Ferdi Turgutlu'nın kendi adıyla yaptırdığı 24 derslikli ve 143 öğrenci kapasiteli ilköğretim okulunun açılış törenine milletvekilleri Recai Berber ve Mehmet Çerçi, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ve Turgutlulu olan eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök de katıldı.

Törende konuşan Bakan Çubukçu, geleceğe doğru atılacak en büyük adımın, eğitimde bütün çocuklara fırsat eşitliği sağlamaktan geçtiğini belirtti.

Çubukçu, "Bugün çocuklarımızın aydınlık geleceğine bir kapı daha aralıyoruz. Bizi bu çabalarımızda yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Hasan Fehmi Turgutlu'ya teşekkür ediyorum. Bir seferberlik ruhuyla sürdürülen çalışmalarda Türkiye'nin her bölgesinin, beldesinin eğitim göstergelerinin yükseldiğini memnuniyetle görüyoruz. Hayırseverlerimiz başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve medyanın değerli katkıları, bizi aydınlık geleceğe taşıyacaktır. Türkiye'nin geleceğe yönelik yollarının taşlarını hep birlikte döşüyoruz." dedi.

Eğitimin, her alanda kalkınmanın temel unsuru olması gerektiğinin altını çizen Milli Eğitim Bakanı, değişen dünya şartlarının eğitim ve bilgiyi her şeyin önüne geçirdiğini kaydetti.

Göreve geldiği günden beri bunun bilinciyle en büyük desteği ve yatırımı eğitime verdiklerine ifade eden Bakan Nimet Çubukçu, "2003 ile 2009 yılları arasında Manisa ve ilçelerinde 2 bin 249 dersliğin yapımı tamamlandı. Bugün Manisa'da derslik başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 26, ortaöğretimde 27, genel ortaöğretimde 24'tür. Derslik yaparak ve sınıf mevcutlarını düşürerek elbette eğitimin bütün problemlerini halletmiş sayılmayız ama altyapıyı güçlendiren her yatırıma paralel olarak kalitenin de arttığını belirtmek isterim." şeklinde konuştu.

Çocukların geleceğe yönelik bütün donanımlarının temelinin ilköğretim safhasında atıldığına da dikkat çeken Çubukçu, kendilerine düşenin bütün imkânları seferber ederek daha kaliteli eğitim sağlamak olduğunu vurguladı.

Vali Güvenç ise Manisa'nın eğitimine verdiği destekten dolayı Bakan Çubukçu ve hayırsever işadamı Turgutlu'ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Hasan Ferdi Turgutlu İlköğretim Okulu'nun açılış kurdelesi kesildi. Sınıfları gezen Bakan Nimet Çubukçu, öğrencilerinin yanına oturarak bir süre sohbet etti. Öğrencilere, Domuz Gribine karşı öpüşmeme tavsiyesinde de bulundu. İki kız öğrenciye ne olacaklarını soran Bakan Çubukçu, öğrencilerden "Öğretmen olacağız." cevabını aldı.

Bakan Çubukçu, daha sonra Halil Kale Fen Lisesi'nin konferans salonunu açarak, yetkililerden okul hakkında bilgi aldı.
GençKurt
GençKurt
KIDEMLİ ÜYE
KIDEMLİ ÜYE

Teşekkür Sayısı : 2

- Similar topics

:: HABERLER :: Sağlık