Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜ OCAKLARINDAN BİLGİ YARIŞMASI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN BİLGİ YARIŞMASI Empty ÜLKÜ OCAKLARINDAN BİLGİ YARIŞMASI

Mesaj  GençKurt C.tesi Ekim 03, 2009 2:14 pm

Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı Genel Merkezi Bilgi İşlem Masası tarafından hazırlanan ve `Bilgi Güçtür– Daha Güçlü Bir Gençlik İçin Bilgi Yarışması` sloganıyla yayına başlayan yarışma Ülkücülerden yoğun ilgi görmektedir. Henüz birkaç gün önce açılmasına rağmen, her gün yarışmayla ilgili yüzlerce E-Posta aldıklarını belirten Bilgi İşlem Masası görevlileri Ülküdaşların ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirttiler.

Bilgi Yarışmasına nasıl katılabilirim?

Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı Genel Merkezi sitesi olan www.ulkuocaklari.org.tr adresinden yarışmaya üye olan kişiler e-postalarına otomatik olarak gönderilen aktivasyon işlemini tamamladıktan sonra yarışmacı olacak ve yarışmaya başlayabileceklerdir. Yarışmada Ülkücü Hareket, İslamiyet, Tarih, Edebiyat, Coğrafya, Müzik, Spor, Genel Kültür, Felsefe, Matematik gibi alanlarda hazırlanmış binlerce soru yer almaktadır. Herhangi bir konuda herkes soruları site aracılığıyla gönderebilecekler ve Genel Merkez yetkilileri tarafından kontrol edildikten sonra sorular yarışmaya dahil edilecektir.

Yarışmanın amacının Yarışmaktan öte Bilginin Paylaşılması ve Eğitim olduğunu belirten genel merkez yetkilileri bilginizi paylaşmanız için sizleri yarışmaya davet ediyor.

`Yarışmaya her yaştan, her meslekten herkes katılabilir.

Bilgi Yarışmamızda şuan çoktan seçmeli 2000 soru bulunmaktadır.

Soruların tamamı Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmıştır.

Soruların birçoğunun amacı rekabet ortamı oluşturmak değil, bilgi vermektir.

Yarışmamız 3 günde toplam 1500 üyeye ulaşarak büyük bir rekor kırmıştır.

Veritabanımızda 1900 soru bulunmaktadır. Her gün yeni sorular eklenmektedir.

Ülküdaşlarımızdan soru gönderme panelini kullanarak Bilgilerini Paylaşmalarını Bekliyoruz.

Dünyanın her yerinden üye olan ülküdaşlarımız var. Yoğunluk Türkiye olmasıyla birlikte, Almanya, Fransa, İngiltere, ABD ve birçok ülkeden kullanıcılarımız sitemize üye olmaktadır.

Soru ekrana geldiğinde ilgili sorunun istatistiki bilgileri de hemen altında görüntülenmektedir. Sorunun sorulma sayısı, doğru bilinme sayısı, yanlış bilinme sayısı, pas geçme sayısı.

Yarışmamız puan hesabıyla çalışmakta. Her doğru bilinen soru neticesinde kullanıcının puanları artmakta, yanlış cevapladığı sorularda ise puanı azalmaktadır.

Sitemizde `En Başarılı 30 Kişi` listelenmektedir.

Tüm ülküdaşlarımızı yarışmamıza katılmaya ve soru göndermeye davet ediyoruz.

Yarışmamızla ilgili istek görüş ve önerileriniz için yarisma@ulkuocaklari.org.tr ile irtibat kurabilirsiniz.`

Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı Genel Merkezi Bilgi İşlem Masası
GençKurt
GençKurt
KIDEMLİ ÜYE
KIDEMLİ ÜYE

Teşekkür Sayısı : 2

- Similar topics