Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ülkü Ocakları Kuran`ı Kerim öğretiyor

Ülkü Ocakları Kuran`ı Kerim öğretiyor Empty Ülkü Ocakları Kuran`ı Kerim öğretiyor

Mesaj  GençKurt Paz Ekim 04, 2009 11:56 am

Erzurum Ülkü Ocakları, Orta Öğretim Kurumları(OKS) ve Öğrenci Seçme Sınavı(ÖSS) kursları da dahil olmak üzere geçtiğimiz bir çok eğitim ve kültürel faaliyetlere imza attı. Bu kurslardan ücretsiz yararlanan gençlerin büyük bölümü hedefine ulaştı. Ayrıca teşkilat içi eğitim seminerleri de unutulmadı. Ocak, açtığı Kur`an öğrenme kursu ile 800 gence Kur`an-ı Kerim okumayı öğretti. `Yaptığımız her işte Allah rızasını gözettik.` ifadelerini kullanan Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Zekai Kaya, Allah rızası ve Türk milletinin yüksek menfaatlerini tek hareket noktası olarak gördüklerini dile getirdi. Cami avlularında uyuşturucu satılmasına, sokak ortasında yapılan kadın ticaretine bir Türk genci olarak göz yummadıklarını ifade eden Kaya, `Göreve geldiğimiz dönem ülkücü hareketin Erzurum`da zaafa uğratılmış olduğu bir dönemdi. Göreve gelir gelmez bu olumsuz durumu tersine çevirebilmek adına birtakım çalışmalar başlattık. Bu konudaki çalışmalarımızın birinci ayağı eğitim faaliyetleri oldu. Genç kardeşlerimizi günün şartlarına göre yetiştirmek için çalıştık. Kutsal kitabımız Kur`an-ı azimüşşanı gençlerimizin öğrenmesini sağladık.` dedi. `Hava güneşliyken yanımızda olanlar; karabulutlar üzerimizi kapladığında kaçacak delik aradılar.` diyen Başkan Zekai Kaya, İlay-ı Kelimetullah davası yolunda her türlü sıkıntıyı göğüsleyebilecek kişilerle yollarına devam ettiklerini kaydetti.
GençKurt
GençKurt
KIDEMLİ ÜYE
KIDEMLİ ÜYE

Teşekkür Sayısı : 2

- Similar topics